Hürriyet Mahallesi. 151/101 - AKHİSAR / MANİSA

Beyin Hipertansiyonu
Beyin omurilik sıvısının üretiminin artması ve emiliminin azalması bazı sebeplerden ötürü değişebilir. Emilim yeterli olmayabilir. Bu sebeplerle kafa içi basınç artar ve beyin tansiyonunda yükselme meydana gelebilir. Buna beyin hipertansiyonu da denmektedir.

Beyin tansiyonunun en çok bilinen sebebi beyin tümörüdür. Fakat beyin tümörü olmadan da kafa içi basıncı yükselebilmektedir. Ani kilo almaya bağlı beyin tansiyonu yükselmesi kimi zaman yetişkinlerde, kimi zaman çocuklarda da görülebilir.

Özellikle boy atma çağında olan çocukların aniden kilo alması tehlike yaratırken, boy attıklarında ise kilolarının tekrar normale dönmesi beyin tansiyonunun tekrar düzelmesini sağlar. Bu yüzden çocuklarınızda ani kilo alımı gözlerseniz bir doktora başvurunuz. Çünkü çocuklarda görme kaybı olmakta ve bu da okul başarısına olumsuz bir etki etmektedir.

Beyin tansiyonunun teşhis ve tedavisinde Özel Doğuş Hastanesi Beyin ve Sinir Cerrahisi Birimi en etkili tedavi stratejisini belirleyerek yüksek başarı oranı sağlar.