Hürriyet Mahallesi. 151/101 - AKHİSAR / MANİSA

Çocuk Sağlığı ve Hastalıkları

Çocuk Sağlığı ve Hastalıkları
Çocuk Sağlığı ve Hastalıkları branşı Özel Doğuş hastanesinde; Nörolojik Hastalıklar, Endokrinoloji Hastalıkları, Kardiyolojik Hastalıklar ile Alerjik Hastalıkların teşhis, tanı ve tedavisi konusunda gelişmiş tıbbı ekipman...

Özel Doğuş Hastanesinde yer alan Çocuk Sağlığı ve Hastalıkları bölümümüzde, 0 – 15 yaş arası çocukların sağlam çocuk takibi, taramaları, tüm çocukluk dönemi aşı uygulamaları, beslenme danışmanlığı ve takibi, büyüme gelişimi takibi yapılmaktadır. Hastalık durumunda ise teşhis ve tedavi sağlanmaktadır.

 Poliklinikte yer alan muayene odaları, çocukların kendilerini rahat ve güvende hissedebileceği özel düzenlenmiş bölümlerdir. Bölümde görev yapan tüm personel çocukların psikoloji konusunda eğitim görmüş tür ve buna uygun davranmaktadırlar. Hastanemizde bekleyen annelerin çocuklarının altlarını değiştirebilecekleri ve emzirebilecekleri özel alanlar bulunmaktadır.

Özel Doğuş Hastanesi Çocuk Sağlığı ve Hastalıkları Birimi aşılama, beslenme ve diyet danışmanlığı ve çocuk gelişimini düzenli takip ederek önleyici tedaviye önem vermektedir. Hastalık durumunda ise gerekli tetkikler en hızlı ve güvenilir şekilde yapılır. Bu sayede tanı ve tedavi süreci hızlandırılmış olur.