Hürriyet Mahallesi. 151/101 - AKHİSAR / MANİSA

Cilt Lekeleri
Cilt lekeleri güneş, yanlış beslenme ve genetik faktörlerin etkisiyle ortaya çıkabilir. Bu lekelerin tedavisinde Özel Doğuş Hastanesi Dermatoloji biriminde pek çok tedavi yöntemi uygulanabilir.

Peeling

 

Anestezi gerektirmeden uygulanabilen ve soyucu gücü fazla olan, dolayısı ile leke gidermede oldukça etkin olan TCA maddesi, trikarboksilik asit denilen özel bir asit. Leke tedavisinde uygulanan bu madde yüz, boyun veya dekoltede var olan lekeler üzerinde etkili olabiliyor. Cosmapeel ile TCA kullanılmadan önce cilt bir temizleyici yardımıyla temizleniyor. Eski jenerasyon TCA’de anında ciddi soyulma ve pullanma, kızarma olurken, cosmapeel ile bu uygulama daha kolay hale geldi. 1-3 dakikalık TCA sonrasında özel bir krem sürülüyor ve bu krem yüzde 12 saat kalıyor, 12 saat sonra yüz yıkanıyor, hafif kızarma ve pullanma başlıyor. Yaklaşık 4-5 gün pullanma ve soyulma devam ediyor. Bu dönemde en çok dikkat edilmesi gereken şey güneş koruyucuların düzenli olarak uygulanması ve 4-6 saatte bir tekrarlanmaları oluyor.

 

Mezolift

 

Cilt lekeleri tedavilerindeki en önemli sorun, lekelerin bir süre sonra geri gelmesi oluyor. Cilt lekeleri tedavisinde cildin içten dışa doğru tedavi edilmesi gerekiyor. Böylece lekenin geri gelmesi engellenmiş oluyor. Renk açıcı maddelerle mezolift tedavisi uygulanarak cilt hücrelerinin melanin aktivitesi azaltılıyor. Formülün içinde bulunan hyalüronik asit, vitamin ve mineraller de cilt sağlığını olumlu yönde etkiliyor. Arkasından spot peel diye adlandırılan peeling tedavisi uygulanıyor. Bu peeling sonrasında yüze ciltte yaklaşık 12 saat kalan özel bir krem sürülüyor.

 

leke tedavisi Mezoterapi

 

Donuk, cansız ve nemsiz cilt için en etkili yöntem vitamin ve minerallerden oluşan bir kokteyli ince uçlu iğnelerle cilt altına vermek. Son dönemlerde bu kokteyle büyüme faktörü de eklendi. Bu madde hücreleri aktive eden proteinlerin sentezini sağlıyor. Bir ay arayla iki seans olarak uygulanan mezoterapi daha parlak, daha sıkı ve daha nemli bir cilt yaratılmasına yardımcı oluyor” diyor.

 

ClearLift

 

Hastalar, güneşin neden olduğu kusurları ve zararlı etkileri fark ettikleri ve hissettikleri anda yaz ayları da dahil olmak üzere, her an ClearLift tedavisine ve uygulamalarına başlanılabilmektedir.  ClearLift™ iyileşmenin ve cilt onarımının her aşamasında sağlam epidermis altında gerçekleşir ve böylece epidermise zarar vermeden kontrollü bir dermal yarar sunar. Çünkü ClearLift ™ hiçbir anestezik uygulama kullanmaksızın cildin altında derin ısı sağlar (en derinlemesine 3mm için) ve cildin dış tabakasına herhangi bir zarar vermeden tüm cildin iyileşmesine yardımcı olur. Zamanla yerleşmiş derin, eski ve koyu lekeler ne yazık ki bazen hiçbir tedaviye cevap vermiyor. Her geçen gün medikal estetik alanında modern lazer tabanlı tedavi kullanarak gerçekleştirilen tedavi sayesinde, pigmentasyon lekelerini, güneşin yarattığı olumsuz etkileri kolaylıkla ortadan kaldırabilmektedir. ClearLift ™ lazer, cilt dokusunu ve tonunu pürüzsüzleştirmek, gençlik ve canlılık için kahverengi yaşlılık lekelerini azaltmak ve koyu lekeleri aydınlatmak için kolajen geliştiren bir lazer tedavisidir. Kısa sürede tedavi bölgesindeki cilt görünümünde gözle görülür iyileşme sağlanıyor. Çok yönlü tedavilerinde pigment ve vasküler lezyonlar, sivilce lekelerinin yara şeklindeki görünümünü dahi azaltmaktadır ve daha fazlası için kullanılabilinir.

Özel Doğuş Hastanesi Dermatoloji biriminde hastanın cilt tipi, lekenin boyutu ve özelliklerine en uygun tedavi yöntemi tecrübeli doktorlar tarafından belirlenip uygulanır.