Hürriyet Mahallesi. 151/101 - AKHİSAR / MANİSA

Enfeksiyon Hastalıkları

Enfeksiyon Hastalıkları
Enfeksiyon hastalıkları dünyada en sık görünen hastalık tipidir. Özellikle Türkiye’nin de içinde yer aldığı gelişmekte olan ülkelerde enfeksiyon hastalıkları en çok ölüme neden olan hastalık olma unvanına sahiptir.

Aslında doğru tanı ve tedavi uygulandığında çoğu enfeksiyon hastalığı hiçbir hasara sebep olmadan tamamen iyileşir. Özel Doğuş Hastanesi Enfeksiyon Hastalıkları Birimi bakteriler, parazitler, mantarlar ve virüslerin yol açtığı hastalıkların tanı ve tedavisinde ileri teknoloji desteği ve deneyimli doktorları ile yüksek başarı oranına sahiptir.

Özel Doğuş Hastanesi Enfeksiyon Hastalıkları birimi genel poliklinik hizmetleri içerisinde ishal, soğuk algınlığı, grip, viral enfeksiyonlar, cilt enfeksiyonları, parazitler, cinsel yolla bulaşan hastalıklar gibi problemlerin teşhis ve tedavisini sağlar. Önleyici tedavi gereği risk grubundaki bireylere Hepatit A, Hepatit B, tetenos, grip, menenjit gibi hastalıkların aşıları yapılmaktadır.

Hastane içi enfeksiyon salgınlarının önlenmesi için hastane enfeksiyon kontrol komitesi de Özel Doğuş Hastanesi Enfeksiyon Hastalıkları birimi bünyesinde yer almaktadır.