Hürriyet Mahallesi. 151/101 - AKHİSAR / MANİSA

Fizik Tedavi Ünitesi
Özel Doğuş Hastanesi Fizik Tedavi ve Rehabilitasyon Bölümü romatizmal hastalıkların ve eklem-hareket kısıtlılıklarının, teşhis-tedavi ve rehabilitasyonuyla kişilerin sağlıklı ve aktif olmasını sağlamayı hedefler.

Romatizmal hastalıklar, kas- iskelet sistemi hastalıkları, kireçlenme, bel ve boyun fıtıklarının tanı ve tedavisi ve kemik erimesi hastalığının takibinde kemik yoğunluğunu dansitometre ile ölçümü Özel Doğuş Hastanesi Fizik Tedavi ünitesinde sağlanır.

Özel Doğuş Hastanesi Fizik Tedavi Ünitesinde rehabilitasyon gerektiren durumlarda iş göremezliğin giderilmesi, eklem kısıtlılıklarının açılması, kişinin günlük yaşamını bağımsız yapması ve psiko-sosyal yönden desteklenmesi çalışmaları yürütülmektedir.

Nörolojik rehabilitasyon kapsamında; beyin, omurilik, periferik sinir yaralanmaları, felçler, MS ve kas hastalıkları rehabilitasyonu, ortopedik rehabilitasyonda; protez, kemik kırık ameliyatları ve spor yaralanmaları sonrasında tedavi ve rehabilitasyon hizmetleri, el rehabilitasyon Terapileri yapılmaktadır.

Yoğun bakımda tedavi gören hastaların solunum terapileri, mobilizasyonları ve rehabilitasyonları da Özel Doğuş Hastanesi Fizik Tedavi Ünitesi tarafından yapılmaktadır.