Hürriyet Mahallesi. 151/101 - AKHİSAR / MANİSA

Göz Hastalıkları
Özel Doğuş Hastanesi Göz Hastalıkları Polikliniği, koruyucu hekimliği ön planda tutar. Yılda bir kez düzenli göz muayenesinden geçmek göz hastalıkları ile karşılaşmamak ve gereken önlemlerin alınması için son derece önemlidir. Özel Doğuş Göz hastalıkları birimi teknolojik gelişmeleri takip ederek tedavi hızı ve kolaylığını en üst düzeye çıkarmaktadır.

Gözler şüphesiz ki en önemli organlar arasında yer almaktadırlar. İşlevlerini yerine getirmedikleri durumlarda kişilerin dünya ile olan bağlantıları önemli ölçüde sekteye uğrar. Hatta gözleri işlevlerini kaybetmiş olan bir kişi günlük çok basit işlerini yapmak için bile başkalarının yardımına muhtaç olduğu bir duruma düşebilir. Bu nedenle göz hastalıkları ile ilgilenen tıp dalı çok önemli olarak kabul edilir ve çok sayıda alt dal tarafından desteklenmektedir.

Göz hastalıkları ile ilgili cerrahi müdahalelerde teknolojinin son gelişmelerinden yararlanılmasının yanı sıra rutin muayenelerde de bilgisayarlı ve otomatik cihazlardan yararlanılır. Rutin göz muayenelerinde bilgisayarlı göz numarası ve göz tansiyonu ölçümü, otomatik cihazlarla görme keskinliği (yakın ve uzak) muayenesi ve gözlük muayenesi ile bunların dışında göz kapaklarının, göz kaslarının ve göz dibinin muayenesi söz konusu olur.

Özel Doğuş Hastanesi Göz hastalıkları bölümü tedavi aşamasında da etkin ve teknolojik imkânlardan mümkün olduğu kadar yararlanan bir birimdir. Tabi teşhis aşamasında bilgisayarlı göz tomografisi gibi gelişmiş yöntemlerden de faydalanılır. Tedavi aşamasında ise göz anjiografisi veya lazer tedavisi gibi uygulamalar söz konusu olabilir. Bu yöntemler diyabet veya hipertansiyona bağlı olarak ortaya çıkan retina hastalıklarında uygulanabilir. Ayrıca çeşitli cerrahi ve medikal tedavi yöntemlerinin kullanıldığı uygulamalar da yapılmaktadır.