Hürriyet Mahallesi. 151/101 - AKHİSAR / MANİSA

Cilt Gençleştirme
Yaşlanma ilerleyen zamanla meydana gelen komplike bir olaydır. Genetik (iç etkenlerle ve zamana paralel oluşan spontan yaşlanma) ve çevresel (dış etkenlerle özellikle uv ve sigaraya bağlı gelişen foto yaşlanma) faktörlere bağlı olarak ortaya çıkabilmektedir. Cildimizde yaşlanmaya bağlı olarak pigmentasyon (leke), cilt kuruluğu, ciltte incelme, deri altındaki kollajenin yıpranması ve elastik liflerin tahrip olmasına bağlı olarak cildin yumuşaklığının kaybı, telenjiektazi (kılcal damar), kırışıklıklar, mat – sağlıksız bir görünüm, yaşlanma sonucu azalan deri elastikiyeti (derideki sarkma) meydana gelir. Bu bulgular görünümünü etkilemek suretiyle kişinin ruh sağlığını ve yaşam kalitesini etkilemektedir.

 

Cildin yapısını ve görünümünü düzeltmek için pek çok yöntem kullanılmaktadır. Kremler, serumlar, maskeler, soyma ve enjeksiyonlu tedaviler ilk akla gelen yöntemlerdir. Ancak etkinliği ve kişinin cildinde sosyal hayatını etkileyecek bir ize neden olmaması sebebiyle son yıllarda lazer ile cilt yenileme yöntemi oldukça önem kazanmıştır.

 

Bugün cilt gençleştirme ya da rejuvenasyon diye de adlandırılan bu yöntem ile kullanılan lazer enerjisi sayesinde ciltteki yaşlılık belirtilerini azaltmak, orta ve ince kırışıkları gidermek, cildin tonunu düzelterek nem oranını artırmak, daha sağlıklı-canlı-iyi bir görünüme kavuşmak mümkün.

Özel Doğuş Hastanesi’nde deneyimli doktor ve tıbbi ekip eşliğinde uygulanan bu yöntem sonrasında oluşabilecek komplikasyonlara hemen müdahale edilerek cilt gençleştirme işleminin kusursuz olması sağlanır.