Hürriyet Mahallesi. 151/101 - AKHİSAR / MANİSA

Nöroloji
Nöroloji, insanda sinir sistemi ile ilgili hastalık ve yaralanmaların tanı ve tedavisi ile ilgilenen tıp alanıdır. Sinir sisteminin karmaşık yapısı nedeniyle nörolojik patolojilerin sayısı ve oluşturduğu şikayet-bulgular da çok çeşitli olabilir. Baş ağrısı, baş dönmesi, kuvvetsizlik, yürüme denge ve koordinasyon kusurları, duyu-hissiyat kusurları, ...

Nörolojik hastalıkların da tanısında gecikme geri dönüşsüz hasarlara neden olabilmektedir.  Özel Doğuş Hastanesi Nöroloji Biriminde ulusal ve uluslararası standartlarda hizmet vermekte ve kanıta dayalı tıp çerçevesinde tüm nörolojik hastalıkların tanı ve tedavisini sağlar. Özel Doğuş Hastanesi Nöroloji Birimde en sık baş ağrısı, migren, epilepsi (sara), beyin damar tıkanmaları veya kanamaları (inme, felç), bunama-demans- alzheimer hastalığı, baş dönmesi, parkinson hastalığı- nörodejeneratif hastalıklar, sinir sisteminin enfeksiyonları (ensefalit, menenjit, beyin absesi vs.), demiyelinizan hastalıklar, (ALS)Spinal kordun inflamatuar veya otoimmun hastalıkları, nöromuskuler hastalıklar (Myastenia Gravis), uyku bozuklukları ve uykuda solunum bozuklukları, huzursuz bacak sendromu gibi rahatsızlıklara rastlanmaktadır.

Nörolojik hastalıkların takibinde ilaç değişimleri veya doz değişiklikleri sık yapılabildiği için hasta ve doktor arasındaki iletişim çok önemlidir. Hasta takiplerinin düzenli yapılması şarttır. Özel Doğuş Hastanesi Nöroloji Birimi bu konuya çok önem verir. Teknolojik gelişmeleri yakından takip eden Özel Doğuş Hastanesi hastalığın tanısında en son teknoloji görüntüleme ve tetkik araçlarını kullanır.