Hürriyet Mahallesi. 151/101 - AKHİSAR / MANİSA

Psikiyatri
Algımızı, tepkilerimizi, duygularımızı, düşüncelerimizi beyindeki 100 milyondan fazla sinir hücre düzenlemektedir. Dolayısıyla her organ her hücre gibi beyindeki hücrelerinde çalışması herhangi bir sebepten dolayı bozulabilir.

Genetik sebepler, artan stres, beslenme bozuklukları, kimyasallar,  hastalıkların tetiklemesi ile beyindeki sinir hücrelerinin çalışması bozulmaktadır.

 

 Özel Doğuş Hastanesi Psikiyatri Birimi bu duygu, düşünce ve davranış bozukluklarını düzeltmeye yönelik ilaçlar ve terapiyle tedavi yapmaktadır.

 

Uyum bozuklukları, duygu durum bozuklukları (Depresyon, Mani, Bipolar), Psikotik bozukluklar (Kısa Psikotik Bozukluk, Şizofreni Formu, Hezeyanlı Bozukluk) , cinsel işlev bozuklukları (Vaginismus, Erken boşalma, Erektil disfonksiyon), anksiyete bozuklukları (Sosyal fobi, Travma sonrası stres bozukluğu, Takıntı ve zorlantı bozukluğu, Panik bozukluk, Özgül fobiler), madde bağımlılıkları (Nikotin, Esrar, Alkol vb.), yeme bozuklukları, aile, evlilik ve ilişki sorunları, psikosomatik bozukluklar ( psikolojik stresin tetiklediği bedensel hastalıklar ), dürtü kontrol bozuklukları, uyku bozuklukları, kişilik bozuklukları, tik bozuklukları, hastalıklara bağlı ruhsal şikayetler, somatoform bozukluklar ( hastalık hastalığı, konversiyon bozuklukları, ağrı bozuklukları ) gibi rahatsızlıklar Özel Doğuş Hastanesi Psikiyatri Biriminde en sık tanı ve tedavisi uygulanan hastalıklardır.